خرید کردیت و لایسنس باکس Z3X

خرید کردیت و لایسنس باکس Z3X

 

باکس ها سخت افزار هایی هستند که برای تعمیرات نرم افزاری تلفن های همراه به کار میروند. باکس Z3X معروفترین باکس برای تعمیرات نرم افزاری گوشی های سامسونگ هست که برای کارهای مختلفی از جمله فلش زدن، آنلاک کردن گوشی، ترمیم سریال نامبر و… به کار میرود.

 

توجه: در صورتیکه فقط برای یک دستگاه نیاز به کردیت و آنلاک شبکه دارید توصیه میکنیم از سرویس سام کی استفاده نمایید که مقرون به صرفه تر بوده و نیازی به باکس نیز ندارد.

 

باکس Z3X چیست؟
این باکس یک Smart Card امنیتی است که به کاربران گوشیهای الجی و سامسونگ امکان ایجاد تغییرات و تعمیراتی در گوشی را میدهد که در بخش قبل به آنها اشاره کردیم.

چگونه امکانات باکس Z3X را فعال کنیم؟

برای استفاده از تمامی امکانات باکس Z3X باید علاوه بر خرید  باکس آن، اقدام به خرید لایسنس نیز نمایید. سه نوع اکتیویشن برای این ابزار وجود دارد:

1- Z3x Samsung Pro Update:
این اکتیویشن لازمه‌ی استفاده از باکس هست و بدون این اکتیویشن قادر به آپدیت برنامه باکس و استفاده از آخرین نسخه های ساپورت شده باکس نخواهید بود. در صورتی که باکس شما توسط برنامه Shell قبل از تاریخ 20 جولای 2014 فعال شده باشد، باید حتما این اکتیویشن را خریداری و در باکس فعال نمایید. برای سایر باکس ها که پس از تاریخ 20 جولای 2014 خریداری شده اند، این اکتیویشن به صورت پیش فرض فعال است و نیازی به خریداری جداگانه آن نیست.

2- سامسونگ اکتیویشن (Samsung Activation):
با این نوع اکتیویشن امکانات باکس برای گوشیهای سامسونگ فعال میشود و شما فقط از امکانات این بخش میتوانید استفاده نمایید.
3- الجی اکتیویشن (LG Activation):
با این نوع اکتیویشن امکانات باکس برای گوشیهای الجی فعال میشود و شما فقط از امکانات این بخش میتوانید استفاده نمایید.

 

توجه داشته باشید که برای استفاده از این ابزار حتما به باکس فیزیکی Z3X نیاز دارید و بدون باکس این برنامه اجرا نخواهد شد.

قابلیتها و کاربردهای باکس Z3X
از قابلیت های این باکس قدرتمند می توان به مواردی همچون آنلاک کردن قفل شبکه, فلش کردن، تهیه اینفو، بازیابی شماره سریال، ریست کردن قفل پترن و FRP Patch Cert, Cert Read/Write, Imei Repair, Custom Root For Exynos Models و… برای گوشی های Samsung و LG اشاره کرد.

 

باکس Z3X چه مدل گوشیهایی را ساپورت میکند؟
باکس Z3X بسیاری از مدل های اسمارت فون های Samsung و LG را پشتیبانی می کند. برای مشاهده لیست کامل مدلهایی که توسط این باکس قدرتمند ساپورت میشوند، به این لینک در سایت اصلی برنامه مراجعه نمایید.

کردیت Z3X چه کاربردی دارد؟
اکثر امکانات Z3X  پس از خرید یکی از لایسنسهای آن به صورت رایگان قابل استفاده خواهند بود. ولی در این میان برخی قابلیتهای برنامه نیاز به خرید کردیت دارند. کردیتهای Z3X به عنوان یک واحد پولی به شمار می آیند که هرگز منقضی نمیشوند. پس از خرید کردیت یک یوزرنیم و پسورد به شما داده خواهد شد که آن را در باکس وارد نمایید.
از جمله مواردی که برای انجام آنها نیاز به کردیت دارید:

1- آنلاک شبکه دائمی

2- از نسخه ۳۷٫۰ به بعد باکس Z3X در صورتیکه اکانت شما کردیت نداشته باشد برای انجام عملیات patch , repaire , read , write با ارور searching server error wrong login/password مواجه خواهید شد و لذا باید حتما حداقل ۳۰ کردیت در اکانت شما شارژ باشد. جای نگرانی نیست چراکه گفته شده با این اعمال هیچ کردیتی مصرف نمیشود.

 

انواع روشهای آنلاک شبکه توسط باکس Z3X:

در صورتی قصد آنلاک شبکه گوشیهای سامسونگ با باکس z3x را دارید باید توجه داشته باشید برای اینکار 2 روش در این باکس وجود دارد.

1- آنلاک موقت:

در روش اول نیازی به صرف هزینه اضافی و خرید کردیت وجود ندارد. در این روش که بیشتر برای گوشیهای قدیمی کاربرد دارد باید ابتدا گوشی را روت کرده و سپس با انتخاب گزینه Unlock از سربرگ Unlock موجود در بالای نرم افزاری SamsungTool Pro میتوانید گوشی را آنلاک شبکه نمایید.

توجه داشته باشید که در آنلاک به این روش گوشی به صورت دائمی آنلاک نمیشود و در صورت فلش، تعویض رام، آپدیت و غیره  دستگاه ریلاک خواهد شد.

 2- آنلاک دائمی:

در این روش شبکه گوشی به صورت دائمی آنلاک خواهد شد. برای استفاده از این روش شما نیاز به خرید کردیت دارید که به صورت یوزرنیم و پسورد ارائه میشود. میتوانید با مراجعه به سربرگ Unlock موجود در بالای نرم افزاری SamsungTool Pro با انتخاب گزنه Read Codes via Server اقدام به آنلاک شبکه دائمی توسط باکس Z3X نمایید.

 

برای عملیات آنلاک شبکه هر گوشی چقدر کردیت لازم است؟ 

برای آنلاک شبکه هر گوشی سامسونگ (گوشیهایی که توسط باکس پشتیبانی میشوند) معمولا 5 یا 10 کردیت مصرف میشود.

همچنین پس از اتصال دستگاه به سیستم، در برنامه باکس از تب Unlock پس از انتخاب گزینه Read Codes via Server قبل از شروع کار تعداد کردیت مورد نیاز جهت آنلاک دستگاه، و همچنین تعداد کردیت باقیمانده اکانت شما نمایش داده میشود.

 

از کجا میتوان فهمید که این باکس مدل دستگاه من را ساپورت میکند یا خیر؟ 

برای اطلاع از اینکه دستگاه شما برای عملیات آنلاک یا ترمیم سریال و غیره توسط باکس Z3X پشتیبانی میشود یا خیر به این لینک مراجعه نمایید و مدل دستگاه را وارد کنید.

 

مشکلات موجود در وارد کردن کردیت:

1- اگر در هنگام وارد کردن کردیت با ارور مواجه شدید یکبار تنظیمات باکس را به حالت پیش فرض درآورید.

2- از آنجایی که وزرنیم و پسورد اکانت Z3X به حروف بزرگ و کوچک حساس هست، سعی کنید حتما اکانت خریداری شده را COPY/PASTE نمایید و به صورت دستی وادر نکنید. در غیر اینصورت احتمالا ارور دریافت خواهید کرد. همچنین در صورت COPY/PASTE اکانت دقت کنید که فاصله اضافه تایپ نشود.

3- حتما از گزینه LINK WITH CARD استفاده نمایید تا امکان استفاده از اکانت کردیت فقط در دستگاه شما میسر باشد.

4- استفاده از هر اکانت کردیت فقط در یک باکس ممکن می‌باشد.

5- توجه داشته باشید که با Link کردن اکانت خریداری شده روی باکس خود فقط امکان استفاده از اکانت در آن باکس ممکن بوده و تا زمانی که آن را Unlink نکنید توسط باکس دیگری قابل استفاده نیست.

6- یوزر و پسورد را به هیچ وجه در اختیار دیگران قرار ندهید چراکه امکان تغییر پسود وجود ندارد، هرچند که پس از لینک کردن اکانت روی یک باکس، توسط باکس دیگری قابل استفاده نخواهد بود.

 

آموزش مراحل آنلاک شبکه گوشی های سامسونگ توسط باکس Z3X:

توجه: قبل از هر چیزی باید با شماره گیری کد #0011#* اطمینان حاصل نمایید که وضعیت سرت و شبکه گوشی درست و بدون مشکل است.

توجه: مطمئن شوید که درایورهای سامسونگ به طور کامل نصب شده باشد > دانلود درایورهای سامسونگ

توجه: نرم افزارهایی نظیر Moborobo, MobileGo, HiSuite, SmartSwitch, PDANet و … که درایورهای ADB را اشغال میکنند حتما از سیستم حذف و یا به صورت کامل غیر فعال نمایید.

حال ابتدا یوزر و پسورد کردیتی که خریداری کردید را در بخش زیر در برنامه Z3X Samsung Tool Pro وارد نمایید:

 

 

سپس گزینه Link With Card را انتخاب نمایید تا اکانت خریداری شده روی دستگاه شما ست شود.

توجه داشته باشید که با این کار اکانت خریداری شده فقط روی دستگاه شما قابل استفاده است و تا زمانی که آن را Unlink نکنید توسط باکس دیگری قابل استفاده نیست.

 

اگر گوشی دارای قفل کاربری نظیر: پسورد ، قفل چهره ، اثر انگشت ، تشخیص چهره و.. بود آن را حذف کنید.

یک سیم کارت در گوشی قرار داده و آن را روشن کنید سپس USB Debugging را فعال کنید.

نکته: برای فعال کردن USB Debugging به صورت زیر عمل نمایید:
از مسیر Settings > About device > Software info
7 مرتبه روی گزینه Build number کلیک کنید تا Developer Options فعال شود.
از مسیر Settings > Developer options.
USB debugging option را فعال نمایید.

سرویس SamKey :ارزانترین و سریعترین سرویس آنلاک شبکه سامسونگ

حال گوشی را با کابل به کامپیوتر متصل کنید و اجازه دسترسی کامپیوتر به گوشی و استفاده از USB Debugging را بدهید تا نرم افزار آن را شناسایی کند. (تیک Always Allow from this computer را بزنید).

سرویس SamKey :ارزانترین و سریعترین سرویس آنلاک شبکه سامسونگ

 

در این مرحله معمولا ارور searching samsung diag port را مشاهده خواهید کرد، برای حل این مشکل با شماره گیری ستاره مربع صفر هشت صفر هشت مربع ( #۰۸۰۸#* ) به منو تنظیمات خواهید رفته برای حل این مشکل کافیست کد #0808#* (ستاره مربع صفر هشت صفر هشت مربع) را در قسمت شماره گیری گوشی تماس گرفته و از منوی ظاهر شده گزینه DM + ACM + ADB را انتخاب نمایید.

 

حال از منوی بالای نرم افزار تب unlock را انتخاب و سپس read codes via server را انتخاب نمایید.

خرید کردیت و لایسنس باکس Z3X

 

مقدار کردیتی که برای آنلاک نیاز میباشد و مقدار کردیت مانده از بسته شما نمایش داده میشود ودر صورت تمایل برای ادامه مراحل OK بزنید.

منتظر بمانید تا مراحل انجام گردد

در صورتی که مراحل موفقیت آمیز باشد کد انلاک در بخش NET LOCK  نمایش داده میشود.

گوشی را یکبار خاموش و روشن کنید و کد NET LOCK را وارد گوشی کنید و دستگاه با موفقیت آنلاک میگردد.

 

توجه:

از نسخه ۳۷٫۰ به بعد باکس Z3X در صورتیکه اکانت شما کردیت نداشته باشد برای انجام عملیات patch , repaire , read , write با ارور searching server error wrong login/password مواجه خواهید شد و لذا باید حتما حداقل ۳۰ کردیت در اکانت شما شارژ باشد. جای نگرانی نیست چراکه گفته شده با این اعمال هیچ کردیتی مصرف نمیشود.